Paragwaj

Bł. Aniela w Paragwaju

bł. Aniela w Paragwaju
„Bardzo się cieszę, że mogę tu dzisiaj być i jestem bardzo mile zaskoczony, że tutaj, w Paragwaju spotykam Anielkę. Ta kobieta, która za życia nie miała pieniędzy na lekarza, lekarstwa, ani na jedzenie, teraz przemierza tysiące kilometrów…”.

Tymi słowami, Ojciec Prowincjał Marian Gołąb, rozpoczął homilię podczas Mszy Świętej ku czci bł. Anieli Salawy, odprawionej 7 lutego 2017 r. w kaplicy klasztornej Franciszkanów w Asunción.

Wizyta Prowincjała w naszej wspólnocie stała się doskonałą okazją do uroczystego wprowadzenia relikwii błogosławionej, które dotarły do nas z krakowskiego klasztoru. Prowincjał, wobec licznie zgromadzonych wiernych, mówił o życiu błogosławionej i jej poświęceniu się Bogu w służbie innym, bo właśnie w służeniu odkryła swoje powołanie. Wierni przyjęli nową świętą z wielkim przeżyciem i wzruszeniem, wyrażając ogromny podziw dla jej życia i poświęcenia. Swoją patronkę z radością przyjęła także wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich istniejąca przy naszym klasztorze. Specjalnie na tę okazję zostały wydrukowane obrazki bł. Anieli z modliwą w języku hiszpańskim, które rozdawaliśmy podczas ucałowania relikwii błogosławionej. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą.

Bracia z Asunción

Więcej o misji w Paragwaju