Peru

Peru. Wspomnienia z drugiego nowicjatu

drugi nowicjat w Peru

Nasz drugi nowicjat rozpoczęliśmy w sobotę 13 stycznia 2018 r. Mszą Świętą odprawioną przez o. Zbigniewa Świerczka w naszym domu postulatu w dzielnicy Magdalena del Mar w Limie – piszą do nas bracia z Boliwii, przygotowujący się do ślubów wieczystych.

U progu tego szczególnego czasu wysłuchaliśmy konferencji o. Dariusza Mazurka.  Mówił on o ważności ślubów, którymi żyjemy i podawał cenne wskazówki przydatne w codziennym realizowaniu przyrzeczeń posłuszeństwa, czystości i ubóstwa.

W czasie drugiego nowicjatu popołudnia w wykorzystywaliśmy na poznawanie stolicy Peru. Zwiedziliśmy również miejsca związane ze znanymi w Ameryce Południowej świętymi jak na przykład św. Róża z Limy czy św. Marcin de Porres.

W tym czasie mieliśmy też niezwykłe szczęście 21 stycznia 2018 r. służyć do Mszy Świętej, której przewodniczył Papież Franciszek w Limie, podczas swojej pielgrzymki do Peru.

wizyta papieża w Peru

Przeżywając nasz drugi nowicjat mieliśmy także czas na głębsze poznawanie naszej konstytucji zakonnej, którą przybliżyły nam wykłady o. Zbigniewa. Ważnym doświadczeniem był także wyjazd do Pariacoto, gdzie modliliśmy się przy grobie naszych Męczenników bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Pobyt w tym miejscu był również okazją do poznania historii franciszkańskiej misji w Peru. Przybliżył nam ją o. Stanisław, który opowiedział również o okolicznościach męczeństwa naszych błogosławionych Braci z Pariacoto.

29 stycznia udaliśmy się do miasta rybaków, czyli Chimbote. Tam mieliśmy wykłady z o. Lucjanem, który mówił nam o historii Zakonu Franciszkańskiego, a także z o. Grzegorzem, poruszającym kwestie duchowości franciszkańskiej.

Zakończeniem naszego drugiego nowicjatu były rekolekcje, przeżywane w Pariacoto. Również w tym czasie towarzyszył nam o. Zbigniew Świerczek.

Br. Jonathan i br. Limber, bracia z Boliwii/ak.

Na podst. http://www.franciscanosperu.org/index.php/78-recuerdos-del-segundo-noviciado   

Galeria zdjęć – Drugi nowicjat w Peru – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
navigate_before
navigate_next