Paragwaj

Narodowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Areguá

Narodowy Kongres Bożego Miłosierdzia

W sobotę 8 października 2016 roku w Paragwaju odbył się XVII Narodowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Kongres organizowany jest każdego roku w innym miejscu. W przeżywanym obecnie Jubileuszowym Roku Bożego Miłosierdzia został zorganizowany w Centrum Bożego Miłosierdzia “Jezusa Miłosiernego” przy naszym klasztorze w Areguá w Paragwaju.

Wydarzenie zgromadziło ponad trzy tysiące uczestników – takiej liczby wiernych w tym miejscu w jednym czasie nasza placówka nie doświadczyła nigdy wcześniej.

Kongres rozpoczął sie juz od wczesnych godzin porannych, a w jego planie znalazła się Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa oraz konferencje, które wygłosiły zaproszone osoby duchowne i świeckie z Hiszpanii, Kolumbii, Brazylii oraz Paragwaju. W trakcje całego spotkania aż do późnego wieczoru sprawowano również Sakrament Pojednania.

Kongres zakończył się o godzinie 17.00 uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Abp Edmundo Valenzuela, Arcybiskup Asunción.

Organizatorem Kongresu był Ruch Bożego Miłosierdzia w Paragwaju we współpracy z klasztorem w Areguá.

Przedsięwzięcie było wielkim wyzwaniem organizacyjnym również dlatego, że wszyscy uczestnicy Kongresu mieli zapewnione wyżywienie.

 

Z pozdrowieniem Pokój i Dobro!

o. Jacek Orzeł/red.

 

Więcej o pracy franciszkanów w Aregua.