Aktualności Uganda

Najlepsza szkoła zawodowa w Kakooge – filmik

szkoła zawodowa w Kakooge
Od paru lat w miejscowości Kakooge, w której pracują nasi misjonarze, działa technikum zawodowe im. św. Jana Pawła II. Szkoła nieustannie rozwija się, dając młodzieży nowe możliwości kształcenia. 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, promującego franciszkańskie technikum zawodowe (film przygotował o. Piotr Dąbek):

 

“Szkoła zawodowa w Kakooge funkcjonuje dopiero trzeci rok. Jak na razie stale coś w niej zmieniamy, badając których zawodów uczyć, żeby młodzież miała zapewnioną lepszą przyszłość. Jak na razie mamy wielu chętnych.” – tłumaczy o. Bogusław Dąbrowski, dyrektor szkoły.

“Prowadzenie tej szkoły wiąże się ze stałym rozeznawaniem… (…) “Do naszej szkoły zgłosiło się bardzo dużo dziewcząt, więc trzeba było stworzyć także klasy dla nich. Dlatego powstały nowe profile – np. nauka obsługi komputera i przygotowanie do pracy w biurze. Dziewczyny uczą się również gotowania. Kto wie,  może uda im się znaleźć pracę w jakichś hotelach w Kampali. A nuż okaże się, że ktoś będzie miał do tego talent. Stworzyliśmy także profil krawiecki, na którym dziewczyny uczą się podstawowych umiejętności, żeby później mogły sobie kupić maszynę za sto dolarów i samemu coś szyć, sprzedawać lub wykonywać drobne usługi krawieckie i w ten sposób zarabiać na utrzymanie swojej rodziny. Na razie kształcimy uczniów w takich prostych kierunkach. Zobaczymy jak szkoła będzie się dalej rozwijać, bo mamy już kilka nowych pomysłów.” – tłumaczy o. Bogusław.

Przeczytaj również jakie plany ma szkoła zawodowa w Kakooge.