Animacja

Misyjne jasełka w Radomsku

misyjne jasełka

W kościele franciszkanów w Radomsku, 7 stycznia 2018 r. odbyły się jasełka misyjne.

Jasełka wystawili uczniowie z PSP nr 4 na zaproszenie o. Zdzisława Tamioły, gwardiana. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do swoich ról przez S. Marię, sercankę. Rodzice dołożyli wielu starań, aby poszczególne postaci miały odpowiednie stroje.

Pokłon misyjnych dzieci

Mali aktorzy przedstawili kolejne sceny związane z Bożym Narodzeniem, począwszy od rozmowy Maryi z archaniołem Gabrielem, a skończywszy na pokłonie Trzech Króli. To jednak były jasełka misyjne, więc po Królach przyszły do Dzieciątka dzieci z różnych krajów misyjnych i mówiły Dzieciątku o swoim trudnym dzieciństwie: ubóstwie, braku edukacji, ciężkiej pracy zarobkowej, wyzysku, niewolnictwie, dzieciach „niewidzialnych” – niezarejestrowanych, pozbawionych praw obywatelskich.

misyjne jasełka

Scenki przeplatane były kolędami śpiewanymi przez uczniów, którym na gitarze przygrywała Alicja Słomczyńska. Piękną pieśń Mario, czy Ty wiesz zaśpiewała Patrycja Miara, uczennica szkoły średniej.

Po przedstawieniu ugościliśmy kolędników i rodziców ciastem, herbatą i cukierkami.

Gratulujemy Artystom i S. Marii pięknego i głębokiego przedstawienia. Dziękujemy, że zechcieli wystawić jasełka w franciszkańskim kościele, mimo że nie jest to ich kościół parafialny.

Galeria zdjęć – Misyjne jasełka w Radomsku (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)

navigate_before
navigate_next

 

Tekst: Danuta Danielska,
Foto: O. Zdzisław Tamioła, gwardian