Paragwaj

Jadalnia dla dzieci w Guarambaré

Chcemy z radością poinformować, że stworzona w grudniu ubiegłego roku jadalnia dla dzieci „Marcelino chleb i wino” funkcjonuje bardzo dobrze – pisze do nas o. Marek Sowiński, misjonarz pracujący w Guarambare.

Pomysłodawcą i inicjatorem tego dzieła był O. Grzegorz Adamczyk. To właśnie on – po wybudowaniu jadalni – zapoczątkował, 28 grudnia 2016 r., pierwsze darmowe obiady dla biednych dzieci z naszej parafii. Obiady są wydawane o godz. 12:00 od poniedziałku do piątku. Obowiązkowo przed każdym posiłkiem dzieci myją ręce i modlą się. Posiłki przygotowują poszczególne grupy parafialne: Neokatechumenat, Rada Parafialna, Odnowa w Duchu Świętym, Legion Maryi, grupa Equipes Notre-Dame, Ruch Rodzin Chrześcijańskich, Apostołowie Miłosierdzia Bożego i Caritas parafialny. Ich pomoc odbywa się na zasadzie wolontariatu. Wiele osób przynosi produkty a także pieniądze, co jest skrzętnie notowane przez koordynatorkę dzieła – „Chiqui”.

Do jadalni przychodzi codziennie od 40 do 60 dzieci. Ostatnio do grupy wolontariuszy dołączyła młodzież z naszej parafialnej szkoły, która ma za zadanie pomóc dzieciom w odrobieniu lekcji szkolnych, przygotować jadalnię do posiłku, rozdać jedzenie i posprzątać po obiedzie.

navigate_before
navigate_next

Marek Sowiński – Guarambare