Animacja

IV Spotkanie Animatorów Misyjnych

IV Spotkanie animatorów misyjnych

W sobotę rozpoczynającą długi majowy weekend, 28 kwietnia 2018 r. w Krakowie odbyło się IV Spotkanie Animatorów Misyjnych naszych franciszkańskich misji.

Spotkanie odbyło się w Sekretariacie Misyjnym naszej prowincji. Ten zjazd można by nazwać rodzinnym, ponieważ majowy Kraków przyciągnął tutaj również najbliższych naszych animatorek. Podczas spotkania jak zwykle liderzy grup misyjnych opowiedzieli o swoich ostatnich działaniach oraz planach związanych z animacją w parafiach i szkołach. Ciekawym pomysłem były misyjne ptaszki wymyślone i wykonane przez grupę z Dąbrowy Górniczej. Dzięki uprzejmości p. Elżbiety Doniec również nasz Sekretariat otrzymał ten ciekawy gadżet, pomocny w misyjnej animacji. Planowaliśmy również festyn misyjny, który w czerwcu odbędzie się przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu.

Misyjne ptaszki
Misyjne ptaszki pachnące lawendą.

W samo południe podczas wspólnej Mszy Świętej modliliśmy się w intencji misji i nowych powołań misyjnych. Eucharystii przewodniczył o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji w Krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Po wspólnej modlitwie oraz smacznym obiedzie wyruszyliśmy do muzeum misyjnego prowadzonego przez Ojców Reformatów, które mieści się przy ul. Ojcowskiej w Krakowie. Kolejne spotkanie animatorów misyjnych było bardzo udane i mamy nadzieję, że następny zjazd będziemy przeżywać w jeszcze liczniejszym gronie.

Agnieszka Kozłowska

Galeria zdjęć – IV Spotkanie Animatorów Misyjnych – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
IV spotkanie animatorów misyjnych
navigate_before
navigate_next

 

 

Przeczytaj również:

Spotkanie animatorów misyjnych we Wrocławiu
Animatorzy misyjni u Rychwałdzkiej Pani

 

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona animatorów misyjnych, lub w inny sposób zaangażować się w animację misyjną,skontaktuj się z nami.