Peru

Hiszpańska wersja książeczki dla dzieci “Chcę być świętym”

hiszpańska wersja "Chcę być świętym"

Już jest! W Peru ukazała się hiszpańska wersja książeczki dla dzieci autorstwa Magdy Kwit, pt. „Chcę być świętym”. Jej tytuł brzmi “Quiero ser santo”. 

Książeczka powstała na podstawie prawdziwych zdarzeń – życia i śmierci polskich misjonarzy franciszkanów. Dzięki niej najmłodsi będą mogli poznać historię błogosławionych męczenników z Pariacoto: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

Tekst książki na język hiszpański przetłumaczył o. Szymon Chapiński – wieloletni misjonarz, który pracował w Limie w czasie, gdy w Pariacoto śmierć męczeńską ponieśli nasi błogosławieni męczennicy. W Peru książeczka ukazała się nakładem Wydawnictwa Salezjanów.

Franek i Męczennicy

Franek, bohater opowiadania, to rezolutny chłopiec, który ma bardzo poważne plany życiowe. Jak każdy mały mężczyzna chce dokonać wielkich rzeczy, a wzorem dla niego niespodziewanie stają się misjonarze z Pariacoto.

“Chcę być świętym” to bogato ilustrowana, ciepła, rodzinna opowieść; historia, która bawi, wzrusza i wnosi bezcenny element dzieciństwa – uśmiech.

Mamy nadzieję, że stanie się ona nie tylko ciekawą lekturą, lecz także inspiracją do dobrego życia dla młodych czytelników.

br. Bogdan Pławecki/red.

Galeria zdjęć – Hiszpańska wersja książeczki dla dzieci “Chcę być świętym”– (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)

navigate_before
navigate_next